Sport a kultura

KOUPÁNÍ

Dobruška – Koupaliště

Jeden plavecký bazén (50 x 21 m), pro děti jeden šestiúhelníkový bazének s vodním hříbkem. Maximální kapacita koupaliště 1500 osob. Dětský koutek (houpačky, prolézačky, pískoviště), volejbalové hřiště, stolní tenis, petanque, restaurace a kiosky s občerstvením.
Vzdálenost od Apartmánů 20 km


Náchod – Jiráskovo koupaliště

V roce 2007 zrekonstruované koupaliště nabízí velký plavecký bazén (50 x 25 m) s masážními tryskami, chrliči vody a čtyřdráhovou skluzavkou, dětský bazén se skluzavkou, brouzdaliště s vodním hříbkem. Je možné si zahrát plážový volejbal, stolní tenis či kuželky. V areálu je k dispozici stánek s občerstvením, prodej zmrzliny a restaurace.
Vzdálenost od Apartmánů 30 km


Třebechovice pod Orebem – Městské koupaliště

Velký plavecký bazén, bazén s tobogánem a skluzavkami, dětský bazének se skluzavkou a vodním hříbkem, kruhový bazén s masážními tryskami a vzduchovým roštem. Parkování u areálu zdarma. Sprchy s teplou vodou, uzamykatelné skřínky, pískové volejbalové hřiště, stolní tenis, minigolf, 2 restaurace.
Vzdálenost od Apartmánů 38 km


POUTĚ

Anenská pouť – Rokytnice v Orlických horách

Tradiční lidová slavnost konající se každoročně koncem července v Rokytnici v Orlických horách. Historické tržiště, pouťové atrakce, jízda parního vlaku, výstava modelářů, ohňostroj.
Vzdálenost od Apartmánů 24 km


Porcinkule – Opočno

Tradiční dvoudenní pouť konaná první srpnový týden ve malebném městě Opočno. Stánkový prodej, pouťové atrakce, občerstvení.
Vzdálenost od Apartmánů 25 km


Vavřinecká pouť – Náchod

Tradiční pouť a jarmark na náchodském náměstí se stánky s tradičním lidovým uměním, pouťovými sladkostmi a pouťovými atrakcemi. Koná se druhý týden v srpnu.
Vzdálenost od Apartmánů 30 km


FESTIVALY

Tavení skla dřevem – Deštné v Orlických horách

V srpnu se konají v areálu Muzea zimních sportů, turistiky a řemesel Deštné v Orlických horách Svátky skla - tavení skla dřevem. Pod rukama zkušených sklářů vznikají v replice sklářské pece, překrásné repliky skleněných výrobků. Akce je doplněna doprovodnými ukázkami řemesel a bohatým kulturním programem.


Mezinárodní folklórní festival Červený Kostelec

Díky zahraničním souborům, které představují folklorní špičku, je tento festival řazen mezi nejznámější v Evropě. Jedná se o nejstarší a největší festival v České republice a jeho hlavním posláním je udržení folklorních tradic regionu Podkrkonoší a Podorlicka. Koná se každý rok koncem srpna v Červeném Kostelci v délce 5 dní.
Vzdálenost od Apartmánů 42 km


VYHLÍDKOVÉ LETY

Aeroklub Nové Město nad Metují

Letiště Nového Města nad Metují se nachází v malebném kraji Boženy Němcové, Aloise Jiráska a mnoha dalších. Proto pro Vás aeroklub připravil vyhlídkové lety nad Ratibořicemi, Hronovem, Dobrošovem, Opočnem a dalšími krásnými místy. Je zde možnost i seskoků padákem.
Vzdálenost od Apartmánů 25 km


Aeroklub Jaroměř

Pokud chcete vidět kraj Podorlicka a Podkrkonoší z ptačí perspektivy, stačí zajet do města Jaroměř. Tamní aeroklub nabízí zájemcům vyhlídkové lety a pro odvážnější seskoky padákem, a to jak základní výcviky, tak i tandemové seskoky.
Vzdálenost od Apartmánů 45 km