Zámky, muzea a města

DOBRUŠKA

Městské muzeum

Muzeum dokumentuje vývoj města a regionu. Má tři stálé expozice: Rodný domek národního obroditele Františka Vladislava Heka; Malé dějiny města a Hrdelní právo města Dobrušky ve věži radnice; expozice Židé v dějinách Dobrušky v čp. 45, mikve – rituální očistná lázeň z 18. století.
Vzdálenost od Apartmánů 20 km


RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Kolowratský zámek

Květen – Září
Raně barokní zámek, postavený v letech 1676-1690 za Františka Karla I. Libštejnského z Kolowrat, hejtmana Markrabství moravského. Nachází se zde také muzeum a galerie se sbírkou obrazů, kterou tvoří převážně pozoruhodné obrazy Kolowratů Libštejnských, dále Kostel Nejsvětější Trojice a Zvonice. Můžete zde najít také Muzeum a galerii Orlických hor se sbírkou dobového nábytku, orlického skla a s dalšími památkami.
Vzdálenost od Apartmánů 25 km


Muzeum hraček

Přibližuje život dětí v období 1880 – 1960, v jejich světě hraček. Najdete zde sbírku panenek s porcelánovou hlavou, pokojíčky, obrázkové knihy a dobové fotografie. Muzeum se nachází v budově radnice.
Vzdálenost od Apartmánů 25 km


OPOČNO

Zámek Opočno

Květen – Říjen
Renesanční zámek nad údolím Zlatého potoka stavěl český šlechtický rod Trčků z Lípy v průběhu druhé poloviny 16. stol. Interiéry byly upravovány v duchu evropského aristokratického prostředí, hospodářsky využívané údolí nahradil nově založený přírodně krajinářský park s romantickými stavbami.
Vzdálenost od Apartmánů 25 km


NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ

Zámek Nové Město nad Metují

Květen – Září
Říjen – Duben po předchozí objednávce
Zámek je nedílnou součástí městské památkové rezervace. Byl založen roku 1501 Janem Černčickým z Kácova. Barokní interiér se bohatě projevil v kapli, v pokojích a sálech 2. poschodí, kde stropy zdobí obrazy z antických dějin a mytologie od barokního malíře F. V. Hárovníka, jež jsou vsazeny do bohatého štukového orámování. V zámecké zahradě upoutají pozornost barokní sošky Matyáše Bernarda Brauna.
Vzdálenost od Apartmánů 25 km


Městské muzeum

Muzeum má čtyři tématicky zaměřené expozice: Barokní lékárna; Historie; Řemesla a Příroda regionu. Otevřeno má celoročně a umístěno je ve třech zrekonstruovaných historických budovách u náměstí.
Vzdálenost od Apartmánů 25 km


NÁCHOD

Náchodský zámek

Květen – Září
Říjen – Duben po předchozí objednávce
Původně gotický hrad, přestavěný na renesanční zámek Smiřických, barokně rozšířený pro Octavia Piccolominiho. Je zde Francouzská zahrada a park. K atrakcím patří bezesporu medvědi Ludvík a Dáša, kteří jsou umístěni v bývalém hradním příkopu.
Vzdálenost od Apartmánů 30 km


Regionální muzeum

Výstavní síň muzea je umístěna blízko náměstí na rohu Tyršovy a Zámecké ulice v nově zrekonstruovaném Měšťanském domě čp. 18. Stálá expozice dokumentuje Dějiny Náchoda a Náchodska od pravěku do roku 1989. Modely v délce 12ti metrů zachycují Náchod na konci 18.století a náchodskou kotlinu se systémem železobetonového opevnění z let 1936 - 1938 a figurkami vojáčků naší armády doby první republiky.
Vzdálenost od Apartmánů 30 km