Muzea, památky

Archeologický skanzen Villa Nova – Velký Uhřínov

Celoroční provoz
Sdružení Villa Nova se v malebné vsi Velký Uhřínov snaží vytvořit věrnou kopii české vesnice z období středověku (12. - 14. stol.). Skanzen je situován nedaleko Uhřínova v malém lesíku. Postaveny jsou zde dobové objekty, které slouží především k provádění archeologických experimentů a přiblížení života ve středověkých čechách širší veřejnosti.
Vzdálenost od Apartmánů cca 10 km (směr Rychnov nad Kněžnou)


Dobruška - Městské muzeum

Muzeum dokumentuje vývoj města a regionu. Má tři stálé expozice: Rodný domek národního obroditele Františka Vladislava Heka; Malé dějiny města a Hrdelní právo města Dobrušky ve věži radnice; expozice Židé v dějinách Dobrušky v čp. 45, mikve – rituální očistná lázeň z 18. století.
Vzdálenost od Apartmánů 20 km


Nové Město nad Metují - Městské muzeum

Muzeum má čtyři tématicky zaměřené expozice: Barokní lékárna; Historie; Řemesla a Příroda regionu. Otevřeno má celoročně a umístěno je ve třech zrekonstruovaných historických budovách u náměstí.
Vzdálenost od Apartmánů 25 km


Rychnov nad Kněžnou - Muzeum hraček

Přibližuje život dětí v období 1880 – 1960, v jejich světě hraček. Najdete zde sbírku panenek s porcelánovou hlavou, pokojíčky, obrázkové knihy a dobové fotografie. Muzeum se nachází v budově radnice.
Vzdálenost od Apartmánů 25 km


Náchod - Regionální muzeum

Výstavní síň muzea je umístěna blízko náměstí na rohu Tyršovy a Zámecké ulice v nově zrekonstruovaném Měšťanském domě čp. 18. Stálá expozice dokumentuje Dějiny Náchoda a Náchodska od pravěku do roku 1989. Modely v délce 12ti metrů zachycují Náchod na konci 18.století a náchodskou kotlinu se systémem železobetonového opevnění z let 1936 - 1938 a figurkami vojáčků naší armády doby první republiky.
Vzdálenost od Apartmánů 30 km